Prep Insider Blog

MECKA fall sports all-conference teams

Boys cross-country

Coach of the Year Ben Barry Mallard Creek

Runner of the Year Brandon Hernandez A.L. Brown

ALL-CONFERNCE SELECTION:

Canoy Tyree Mallard Creek

Anthony Williams Mallard Creek

Jared Laferty Hough

Ben Ebert Hough

Austin Atkinson Mallard Creek

Ewan Hynes Hough

Michael Lillywhite Mallard Creek

Parker Hutcheson North Mecklenburg

Tanner Stalun Hough

Ethan Walker North Mecklenburg

Jalin Petty Hopewell

Daquan Wallace Mallard Creek

Luke OBrien Hough

Girls Cross-Country

Coach of the Year Andrew Carrington Hough

Runner of the Year Lauren Brodauf Hough

ALL-CONFERNCE SELECTION:

Alexis McDonnell Hough

Bella Zimmerman Hough

Jazzmone Boyd Mallard Creek

Ashtyn Smith Hough

Emma Smith Hopewell

Riley Axe Hopewell

Carolina Rinehardt Hopewell

Christina DAmelio A.L. Brown

Malea Smith Hough

Caroline Wills Hough

Meghan McHugh - Hough

Hannah Comstock Mallard Creek

Kennedy McCutchen Mallard Creek

Boys’ Soccer

Coach of the Year: David Smith Hough

Player of the Year: Evan Ashbrook Hough

All-Conference Selection:

JasonBallesteros A. L. Brown

Andrew Medina A. L. Brown

Alex Ramirez A. L. Brown

Michael Nuguse Hopewell

Roman Uglehus Hough

Savon Brathwaite Hough

Ryan Carlet Hough

Tristan Walker Hough

AJ Whisenant Hough

Myles Lloyd Mallard Creek

Cristopher Quesada Mallard Creek

Alfredo Macias-Yanez Mallard Creek

Taylor Wilkerson Mallard Creek

Isaiah Boyd Mallard Creek

Brody Poell Mallard Creek

Hunter Davis North Mecklenburg

Alex Tabaczynski North Mecklenburg

Jose Flores North Mecklenburg

Garrett Baker North Mecklenburg

Jordan Mitzel North Mecklenburg

David Santos Franco Vance

Joseph Little Vance

Volleyball

Coach of the Year Sandi Skidmore Hough

Player of the Year Ali Smallwood Hough

All-Conference Selection:

Lana Strejcek Hough

Lindsay Fisher Hough

Olivia Cerick Hough

Erin Cooke Hough

Skyy Howard Mallard Creek

Chidera Udeh Mallard Creek

Jalyn Martin Mallard Creek

Katherine PonCooper Mallard Creek

Lyndsay Chester Hopewell

Marissa Morgan Hopewell

Tayler Bullock Hopewell

Chandler Chapman North Mecklenburg

Amanda Yates North Mecklenburg

Grachy Vazquez A. L. Brown

Ahri Edwards Vance

Girls’ Tennis

Coach of the Year Jamie Bruckmann A. L. Brown

Player of the Year Spencer Cochran Mallard Creek

ALL-CONFERNCE SELECTION:

Camryn Thompson Mallard Creek

Mithi Shukla Mallard Creek

Livia Popa Hough

Bella Margraf Hough

Aura Ramos Hough

Emilie Lucier Hough

Calla Veazie A. L. Brown

Leah Upright A. L. Brown

Niki Suchy North Mecklenburg

Mar Lang Regen North Mecklenburg

Madelyn Holmes North Mecklenburg

Byir Rolan West Charlotte

Girls Golf

Co-Coach of the Year James Raeford Hough

Co-Coach of the Year Joey Chapman A.L. Brown

Player of the Year Hannah Hovsepian Hough

ALL-CONFERENCE SELECTION:

Natalie Cleveland Hough

Toni Lindo Mallard Creek

Juliet Swinea Hough

Emily Kauffman-Bell Hough

  Comments