Prep Insider Blog

Observer-area prep basketball standings, this week’s schedule 12.03.18

Mallard Creek’s Kennedy Alexander (33) goes over the Butler player for the rebound.
Mallard Creek’s Kennedy Alexander (33) goes over the Butler player for the rebound. Special to the Observer

BOYS

I-MECK 4A



League

All



W

L



W

L

North Meck

0

0



4

0

Vance

0

0



4

0

Lake Norman

0

0



2

0

Hopewell

0

0



3

1

West Charlotte

0

0



2

1

Mallard Creek

0

0



3

2

Hough

0

0



2

3

Mooresville

0

0



0

2

Tuesday

Lake Norman Charter at Hough

Mooresville at Concord Jay M. Robinson

South Mecklenburg at Vance

West Charlotte at Harding

SOUTHERN MECK 7 4A



League

All



W

L



W

L

Ardrey Kell

0

0



4

0

Olympic

0

0



2

0

Berry Academy

0

0



2

2

Harding

0

0



1

2

Providence

0

0



1

2

South Meck

0

0



1

5

West Meck

0

0



0

2

Monday

East Mecklenburg at West Mecklenburg

Tuesday

South Mecklenburg at Vance

Berry Academy at Central Cabarrus

SOUTHWESTERN 4A



League

All



W

L



W

L

Porter Ridge

0

0



4

0

Butler

0

0



3

0

East Meck

0

0



3

1

Independence

0

0



2

1

Rocky River

0

0



2

1

Myers Park

0

9



0

2

Hickory Ridge

0

0



0

2

Garinger

0

0



0

3

Monday

East Mecklenburg at West Mecklenburg

Tuesday

Myers Park at Providence

West Mecklenburg at Garinger

Olympic at Independence

SANDHILLS 4A



League

All



W

L



W

L

Fay. 71st

0

0



4

0

Pinecrest

0

0



4

0

Hoke County

0

0



2

0

Lumberton

0

0



2

0

Purnell Swett

0

0



2

1

Scotland

0

0



0

4

Fay. Britt

0

0



2

2

Richmond Senior

0

0



0

0

Monday

Lumberton at Hope Mills South View

Richmond Senior at Fayetteville Pine Forest

Southern Lee at Raeford Hoke County

Tuesday

Southeast Raleigh at Fayetteville Seventy-First

NORTHWESTERN 3A-4A



League

All



W

L



W

L

McDowell

0

0



2

0

Hickory

0

0



1

0

Freedom

0

0



1

0

Alexander

0

0



1

1

St. Stephens

0

0



1

1

South Caldwell

0

0



0

1

Watauga

0

0



0

1

West Caldwell

0

0



0

2

Tuesday

Boone Watauga at Wilkes Central

Catawba Bandys at Hickory St. Stephens

Morganton Freedom at Morganton Patton

R-S Central at Marion McDowell





BIG SOUTH 3A



League

All



W

L



W

L

Hunter Huss

0

0



1

0

Kings Mountain

0

0



1

0

Ashbrook

0

0



2

1

Crest

0

0



2

1

North Gaston

0

0



1

2

Stuart Cramer

0

0



0

2

Forestview

0

0



0

2

Burns

0

0



0

0

Monday

Lawndale Burns at Lenoir Hibriten

Salisbury at Gastonia Huss

Tuesday

Cramerton Stuart Cramer at Belmont South Point

Kings Mountain at Shelby

North Gaston at East Gaston

NORTH PIEDMONT 3A



League

All



W

L



W

L

East Rowan

0

0

3

0

Statesville

0

0

1

0

South Iredell

0

0



2

1

Jesse Carson

0

0



1

2

West Rowan

0

0



0

2

North Iredell

0

0



0

3

Tuesday

Concord at East Rowan

North Wilkes at North Iredell

Statesville at East Lincoln

West Rowan at Kannapolis A.L. Brown





SOUTHERN CAROLINA 3A



League

All



W

L



W

L

Marvin Ridge

0

0



2

1

Sun Valley

0

0



2

2

Weddington

0

0



2

2

Cuthbertson

0

0



2

3

Catholic

0

0



1

3

Piedmont

0

0



1

3

Parkwood

0

0



0

2

Monroe

0

0



0

0

Tuesday

Charlotte Catholic at Ardrey Kell

Indian Trail Sun Valley at Concord Cox Mill

Monroe Parkwood at Marshville Forest Hills

Pageland (SC) Central at Monroe





SOUTH PIEDMONT 3A



League

All



W

L



W

L

Cox Mill

0

0



3

0

A.L. Brown

0

0



1

0

Jay M. Robinson

0

0



2

2

Central Cabarrus

0

0



1

2

Concord

0

0



1

2

NW Cabarrus

0

0



1

2

Tuesday

Berry Academy at Central Cabarrus

Concord at East Rowan

Indian Trail Sun Valley at Concord Cox Mill

Mooresville at Concord Jay M. Robinson

CENTRAL CAROLINA 2A



League

All



W

L



W

L

Salisbury

1

0



1

0

South Rowan

1

0



1

1

Lexington

1

0



1

3

W. Davidson

0

0



1

1

North Davidson

0

0



0

0

Ledford

0

0



0

1

Oak Grove

0

0



0

3

C. Davidson

0

1



1

2

Thomasville

0

1



0

1

East Davidson

0

1



0

3

Monday

Lexington at Winston-Salem Prep

Salisbury at Gastonia Huss

Tuesday

Lexington at Midway Oak Grove

South Rowan at Ledford

NORTHWEST FOOTHILLS 2A



League

All



W

L



W

L

Draughn

0

0



3

0

Patton

0

0



2

1

Bunker Hill

0

0



2

3

West Iredell

0

0



1

2

East Burke

0

0



0

2

Fred T. Foard

0

0



0

2

Hibriten

0

0



0

0

Monday

Avery County at Valdese Draughn

Lawndale Burns at Lenoir Hibriten

Tuesday

Morganton Patton at Morganton Freedom

West Iredell at Boiling Springs Crest

ROCKY RIVER 2A



League

All



W

L



W

L

Forest Hills

0

0



3

0

Mount Pleasant

0

0

3

0

West Stanly

0

0



2

0

Anson

0

0



1

3

E. Montgomery

0

0



0

2

Central Academy

0

0



0

5

Monday

Randleman at Mount Pleasant

Tuesday

Eastern Randolph at Eastern Montgomery

Monroe Parkwood at Marshville Forest Hills

Stallings Grace Academy at Monroe Central Academy

SOUTHWESTERN 2A



League

All



W

L



W

L

R-S Central

0

0



2

1

South Point

0

0



2

1

East Gaston

0

0



1

1

E. Rutherford

0

0



1

1

Chase

0

0



1

2

Shelby

0

0



0

2

Monday

East Rutherford at Chesnee (SC)

Tuesday

Cramerton Stuart Cramer at Belmont South Point

Kings Mountain at Shelby

North Gaston at East Gaston

SOUTH FORK 2A



League

All



W

L



W

L

Maiden

0

0



2

0

Bandys

0

0



1

0

East Lincoln

0

0



1

0

Newton-Conover

0

0



2

1

Lake Norman Ch

0

0



1

1

Lincolnton

0

0



0

1

North Lincoln

0

0



0

1

West Lincoln

0

0



0

3

Monday

Gastonia Highland Tech at North Lincoln

Southlake Christian at Lake Norman Charter

Tuesday

Lincolnton at Gastonia Ashbrook

Statesville at East Lincoln

MOUNTAIN VALLEY 1A-2A



League

All



W

L



W

L

Wilkes Central

0

0



2

0

Ashe County

0

0



1

0

North Wilkes

0

0



3

1

West Wilkes

0

0



3

1

Elkin

0

0



0

1

Alleghany

0

0



0

1

East Wilkes

0

0



0

2

Starmount

0

0

0

0

Monday

Grayson County (VA) at Alleghany

North Wilkes at North Iredell

Surry Central at Elkin

West Wilkes at South Stokes

WESTERN HIGHLANDS 1A-2A



League

All



W

L



W

L

Madison

0

0



1

2

Avery County

0

0



1

3

Owen

0

0



0

3

Polk County

0

0



0

3

Mitchell

0

0



0

0

Mtn. Heritage

0

0



0

0

Monday

Avery County at Valdese Draughn

Tuesday

Black Mountain Owen at Skyland Roberson

Cherryville at Polk County

North Buncombe at Avery County

PAC 1A



League

All



W

L



W

L

Queens Grant

0

0



5

1

Carolina Intl.

0

0



3

1

Union Academy

0

0



3

1

Langtree Charter

0

0



5

2

Pine Lake Prep

0

0



2

1

Bradford Prep

0

0



3

2

Comm. School

of Davidson

0

0



0

2

Mtn. Isl. Charter

0

0



0

1

Tuesday

Gastonia Piedmont Community at Community School of Davidson

Mount Holly Mountain Island Charter at Cabarrus Charter

Queens Grant at Covenant Day

Wednesday

Mooresville Pine Lake Prep at Davidson Days

SOUTHERN PIEDMONT 1A



League

All



W

L



W

L

Highland Tech

0

0



5

0

Piedmont Comm.

Charter

0

0



2

0

Lincoln Charter

0

0



5

1

Bessemer City

0

0



2

1

Cherryville

0

0



2

1

T. Jefferson

Academy

0

0



1

2

Monday

Gastonia Highland Tech at North Lincoln

Mooresboro Thomas Jefferson at Landrum (SC)

York Lake Pointe at Gastonia Piedmont Community

Tuesday

Cherryville at Polk County

Gastonia Piedmont Community at Community School of Davidson

Wednesday

Belmont South Point at Bessemer City

Polk County at Gastonia Highland Tech

YADKIN VALLEY 1A



League

All



W

L



W

L

W. Montgomery

0

0



2

0

North Rowan

0

0



1

0

South Stanly

0

0



1

1

Albemarle

0

0



1

2

Gray Stone Day

0

0



1

2

Uwharrie Charter

0

0



1

4

North Moore

0

0



0

1

South Davidson

0

0



0

3

North Stanly

0

0



0

0

Monday

North Moore at Chatham Central

Tuesday

Albemarle at Winston-Salem Carver

Misenheimer Gray Stone Day at North Stanly

South Stanly at West Stanly

Wednesday

South Davidson at West Davidson

CISAA



League

All



W

L



W

L

Clt. Christian

0

0



6

1

Country Day

0

0



5

2

Cannon School

0

0



6

3

Covenant Day

0

0



3

2

Providence Day

0

0



4

4

Clt. Latin

0

0



2

3

Tuesday

Charlotte Country Day at United Faith Christian

Providence Day at Northside Christian

Queens Grant at Covenant Day

Wednesday

Columbia Ben Lippen at Charlotte Christian

METROLINA 8



League

All



W

L



W

L

Northside Chr.

2

0



7

3

Concord

First Assembly

1

0



7

2

Gaston Day

0

0



4

1

Southlake Chr.

0

0



1

4

Metrolina Chr.

0

0



5

1

Gaston Christian

0

1



3

1

Westminster

Catawba

0

1



1

1

Hick. Grove Chr.

0

1



2

4

Monday

Rock Hill Westminster Catawba at Mountain Island Country Day

Southlake Christian at Lake Norman Charter

Tuesday

High Point Wesleyan at Concord First Assembly

Indian Trail Metrolina Christian at Gaston Christian

Providence Day at Northside Christian

Rock Hill Westminster Catawba at Statesville Christian

SOUTHERN PIEDMONT



League

All



W

L



W

L

United Faith

0

0



3

6

Statesville Chr.

0

0



0

6

Victory Christian

0

0



4

2

Hickory Christian

0

0



2

3

North Hills Chr.

0

0



0

1

University Chr.

0

0



1

3

Woodlawn

0

0



0

4

Carmel Christian

0

0



10

0

Tuesday

Carolina Christian at Victory Christian

Hickory Grove Christian at Carmel Christian

Rock Hill Westminster Catawba at Statesville Christian

Thursday

Hickory Christian at Rock Hill Westminster Catawba

OTHER N.C.





All









W

L

Davidson Day







6

1

Christ the King







2

0

Tuesday

Gaston Day at Davidson Day

Sugar Creek Charter at Christ the King

S.C. REGION 3 5A



League

All



W

L



W

L

Clover

0

0



3

0

Nation Ford

0

0



4

1

Northwestern

0

0



4

1

Rock Hill

0

0



4

1

Fort Mill

0

0



3

1

Monday

Chester at Rock Hill Northwestern

Tuesday

Clover at Gastonia Forestview

Fort Mill at Rock Hill South Pointe

Lancaster at Fort Mill Nation Ford

Spartanburg at Rock Hill Northwestern

REGION 3 4A



League

All



W

L



W

L

Westwood

0

0



7

0

Ridge View

0

0



2

0

Richland NE

0

0



1

0

Lancaster

0

0



1

1

South Pointe

0

0



0

3

York

0

0



0

3

Tuesday

Columbia Spring Valley at Columbia Ridge View

Fort Mill at Rock Hill South Pointe

Lancaster at Fort Mill Nation Ford

Winnsboro Fairfield Central at Blythewood Westwood

REGION 4 3A



League

All



W

L



W

L

Keenan

0

0



4

0

Camden

0

0

1

1

Chester

0

0



0

2

Indian Land

0

0



0

2

Fairfield Central

0

0

0

5

Monday

Chester at Rock Hill Northwestern

Tuesday

Clinton at Chester

Columbia Keenan at North Augusta

Kershaw Andrew Jackson at Indian Land

Kershaw North Central at Camden

REGION 4 2A



League

All



W

L



W

L

Andrew Jackson

0

0



1

0

Buford

0

0



2

1

Pageland Cent.

0

0



1

1

Chesterfield

0

0



1

2

Lewisville

0

0



1

4

Lee Central

0

0



0

1

North Central

0

0

0

1

Tuesday

Cheraw at Chesterfield

Columbia Eau Claire at Richburg Lewisville

Kershaw Andrew Jackson at Indian Land

Kershaw North Central at Camden





REGION 2 1A



League

All



W

L



W

L

Great Falls

0

0



2

0

Timmonsville

0

0



2

1

Lamar

0

0



1

1

Governor School

0

0



0

1

McBee

0

0



0

3

Tuesday

Hannah-Pamplico at McBee

Lancaster Buford at Great Falls

Latta at Lamar

Timmonsville at Hemingway

OTHER S.C.





All









W

L

Comenius



2

5

York Prep



0

6

Tuesday

Fort Mill Comenius at Greenville Legacy Charter

York Prep at Charlotte Secondary

GIRLS

I-MECK 4A



League

All



W

L



W

L

North Meck

0

0



4

0

Hopewell

0

0



2

0

Vance

0

0



2

0

West Charlotte

0

0



1

0

Mallard Creek

0

0



3

2

Hough

0

0



2

2

Lake Norman

0

0



1

1

Mooresville

0

0



1

1

Tuesday

Lake Norman Charter at Hough

Mooresville at Concord Jay M. Robinson

South Mecklenburg at Vance

West Charlotte at Harding





SOUTHERN MECK 7 4A



League

All



W

L



W

L

Ardrey Kell

0

0



4

0

Providence

0

0



3

0

South Meck

0

0



4

1

Olympic

0

0



1

1

Harding

0

0



1

2

Berry Academy

0

0



1

3

West Meck

0

0



0

2

Monday

East Mecklenburg at West Mecklenburg

Tuesday

South Mecklenburg at Vance

Berry Academy at Central Cabarrus





SOUTHWESTERN 4A



League

All



W

L



W

L

Hickory Ridge

0

0



3

0

Rocky River

0

0



2

0

Butler

0

0



2

1

East Meck

0

0



1

4

Independence

0

0



0

1

Myers Park

0

0



0

2

Garinger

0

0



0

3

Porter Ridge

0

0



0

3

Monday

East Mecklenburg at West Mecklenburg

Tuesday

Myers Park at Providence

West Mecklenburg at Garinger

Olympic at Independence





SANDHILLS 4A



League

All



W

L



W

L

Pinecrest

0

0



4

0

Scotland

0

0



3

0

Hoke County

0

0



2

0

Lumberton

0

0



2

0

Richmond Sr.

0

0



1

0

Purnell Swett

0

0



2

1

Fay. Britt

0

0



2

2

Fay. 71st

0

0



1

1

Monday

Lumberton at Hope Mills South View

Richmond Senior at Fayetteville Pine Forest

Southern Lee at Raeford Hoke County

Tuesday

Southeast Raleigh at Fayetteville Seventy-First





NORTHWESTERN 3A-4A



League

All



W

L



W

L

Freedom

0

0



2

0

McDowell

0

0



2

0

St. Stephens

0

0



2

0

Hickory

0

0



1

0

South Caldwell

0

0



0

1

Watauga

0

0



0

1

Alexander

0

0



0

2

West Caldwell

0

0



0

2

Tuesday

Boone Watauga at Wilkes Central

Catawba Bandys at Hickory St. Stephens

Morganton Freedom at Morganton Patton

R-S Central at Marion McDowell

BIG SOUTH 3A



League

All



W

L



W

L

North Gaston

0

0



2

0

Hunter Huss

0

0



1

0

Ashbrook

0

0



1

1

Forestview

0

0



1

1

Stuart Cramer

0

0

1

1

Crest

0

0



1

2

Kings Mountain

0

0

0

0

Burns

0

0



0

0

Monday

Lawndale Burns at Lenoir Hibriten

Salisbury at Gastonia Huss

Tuesday

Cramerton Stuart Cramer at Belmont South Point

Kings Mountain at Shelby

North Gaston at East Gaston

NORTH PIEDMONT 3A



League

All



W

L



W

L

Jesse Carson

0

0

5

0

North Iredell

0

0

3

0

West Rowan

0

0



2

0

Statesville

0

0

1

0

East Rowan

0

0



3

1

South Iredell

0

0



1

2

Tuesday

Concord at East Rowan

North Wilkes at North Iredell

Statesville at East Lincoln

West Rowan at Kannapolis A.L. Brown





SOUTHERN CAROLINA 3A



League

All



W

L



W

L

Catholic

0

0



3

0

Monroe

0

0



1

0

Cuthbertson

0

0



4

1

Piedmont

0

0



3

1

Weddington

0

0



3

1

Marvin Ridge

0

0



1

2

Sun Valley

0

0



1

2

Parkwood

0

0



0

2

Tuesday

Charlotte Catholic at Ardrey Kell

Indian Trail Sun Valley at Concord Cox Mill

Monroe Parkwood at Marshville Forest Hills

Pageland (SC) Central at Monroe





SOUTH PIEDMONT 3A



League

All



W

L



W

L

Central Cabarrus

0

0



1

1

Cox Mill

0

0



2

4

Concord

0

0



1

2

NW Cabarrus

0

0



1

3

A.L. Brown

0

0



0

2

Jay M. Robinson

0

0



0

5

Tuesday

Berry Academy at Central Cabarrus

Concord at East Rowan

Indian Trail Sun Valley at Concord Cox Mill

Mooresville at Concord Jay M. Robinson





CENTRAL CAROLINA 2A



League

All



W

L



W

L

Lexington

1

0



4

0

South Rowan

1

0



1

1

N. Davidson

1

0



3

0

W. Davidson

0

0



2

0

Ledford

0

0

1

0

Salisbury

0

0



0

0

Thomasville

0

0



0

0

E. Davidson

0

1



2

1

Oak Grove

0

1



2

2

C. Davidson

0

1



1

2

Monday

Lexington at Winston-Salem Prep

Salisbury at Gastonia Huss

Tuesday

Lexington at Midway Oak Grove

South Rowan at Ledford





NORTHWEST FOOTHILLS 2A



League

All



W

L



W

L

Draughn

0

0



3

0

Patton

0

0



3

0

West Iredell

0

0



2

1

Bunker Hill

0

0



3

2

Hibriten

0

0



0

0

East Burke

0

0



0

2

Fred T. Foard

0

0



0

2

Monday

Avery County at Valdese Draughn

Lawndale Burns at Lenoir Hibriten

Tuesday

Morganton Patton at Morganton Freedom

West Iredell at Boiling Springs Crest





ROCKY RIVER 2A



League

All



W

L



W

L

Forest Hills

0

0



2

1

Mount Pleasant

0

0



1

2

Cent. Academy

0

0



1

4

E. Montgomery

0

0



0

2

West Stanly

0

0



0

2

Anson

0

0



0

4

Monday

Randleman at Mount Pleasant

Tuesday

Eastern Randolph at Eastern Montgomery

Monroe Parkwood at Marshville Forest Hills

Stallings Grace Academy at Monroe Central Academy





SOUTHWESTERN 2A



League

All



W

L



W

L

E. Rutherford

0

0



3

0

R-S Central

0

0

2

1

East Gaston

0

0



1

1

Shelby

0

0



1

1

South Point

0

0



1

1

Chase

0

0



1

2

Monday

East Rutherford at Chesnee (SC)

Tuesday

Cramerton Stuart Cramer at Belmont South Point

Kings Mountain at Shelby

North Gaston at East Gaston





SOUTH FORK 2A



League

All



W

L



W

L

Bandys

0

0



1

0

North Lincoln

0

0



1

0

Lake Norman Ch.

0

0



1

1

Newton-Conover

0

0



1

2

East Lincoln

0

0



0

1

Maiden

0

0



0

2

West Lincoln

0

0



0

2

Lincolnton

0

0



0

0

Monday

Gastonia Highland Tech at North Lincoln

Southlake Christian at Lake Norman Charter

Tuesday

Lincolnton at Gastonia Ashbrook

Statesville at East Lincoln





MOUNTAIN VALLEY 1A-2A



League

All



W

L



W

L

Wilkes Central

0

0



2

1

Ashe County

0

0



1

1

East Wilkes

0

0



1

1

North Wilkes

0

0



1

3

West Wilkes

0

0



1

3

Alleghany

0

0



0

1

Elkin

0

0



0

1

Starmount

0

0



0

1

Monday

Grayson County (VA) at Alleghany

North Wilkes at North Iredell

Surry Central at Elkin

West Wilkes at South Stokes





WESTERN HIGHLANDS 1A-2A



League

All



W

L



W

L

Mtn. Heritage

0

0



1

0

Avery County

0

0



3

1

Madison

0

0



2

1

Polk County

0

0



1

2

Mitchell

0

0



0

1

Owen

0

0

0

4

Monday

Avery County at Valdese Draughn

Tuesday

Black Mountain Owen at Skyland Roberson

Cherryville at Polk County

North Buncombe at Avery County





PAC 1A



League

All



W

L



W

L

Langtree Charter

0

0



7

0

Bradford Prep

0

0



5

1

Union Academy

0

0



3

1

Pine Lake Prep

0

0



1

1

Comm. School

of Davidson

0

0



1

1

Carolina Intl.

0

0



1

2

Queens Grant

0

0



1

5

Mtn. Isl. Charter

0

0



0

1

Tuesday

Gastonia Piedmont Community at Community School of Davidson

Mount Holly Mountain Island Charter at Cabarrus Charter

Queens Grant at Covenant Day

Wednesday

Mooresville Pine Lake Prep at Davidson Days





SOUTHERN PIEDMONT 1A



League

All



W

L



W

L

Lincoln Charter

0

0



2

2

Cherryville

0

0



1

1

Bessemer City

0

0



1

2

Piedmont Comm.

Charter

0

0



1

2

Highland Tech

0

0



1

4

T. Jefferson

Academy

0

0



0

3

Monday

Gastonia Highland Tech at North Lincoln

Mooresboro Thomas Jefferson at Landrum (SC)

York Lake Pointe at Gastonia Piedmont Community

Tuesday

Cherryville at Polk County

Gastonia Piedmont Community at Community School of Davidson

Wednesday

Belmont South Point at Bessemer City

Polk County at Gastonia Highland Tech





YADKIN VALLEY 1A



League

All



W

L



W

L

Albemarle

0

0



3

0

South Stanly

0

0



2

0

Uwharrie Charter

0

0



2

2

Gray Stone Day

0

0



1

1

North Moore

0

0



1

1

South Davidson

0

0



1

2

North Rowan

0

0



0

1

W. Montgomery

0

0



0

1

North Stanly

0

0



0

0

Monday

North Moore at Chatham Central

Tuesday

Albemarle at Winston-Salem Carver

Misenheimer Gray Stone Day at North Stanly

South Stanly at West Stanly

Wednesday

South Davidson at West Davidson

CISAA



League

All



W

L



W

L

Cannon School

0

0



4

1

Clt. Christian

0

0

3

3

Country Day

0

0

3

3

Providence Day

0

0



3

4

Covenant Day

0

0



2

5

Clt. Latin

0

0



0

3

Tuesday

Charlotte Country Day at United Faith Christian

Providence Day at Northside Christian

Queens Grant at Covenant Day

Wednesday

Columbia Ben Lippen at Charlotte Christian

METROLINA 8



League

All



W

L



W

L

Hickory Grove

2

0



5

0

Concord

First Assembly

1

0



4

2

Northside Chr.

1

1



1

7

Gaston Day

0

0



4

0

Metrolina Chr.

0

0



0

4

Southlake Chr.

0

0



0

5

Gaston Chr.

0

1



3

1

Westminster

Catawba

0

2



0

2

Monday

Rock Hill Westminster Catawba at Mountain Island Country Day

Southlake Christian at Lake Norman Charter

Tuesday

High Point Wesleyan at Concord First Assembly

Indian Trail Metrolina Christian at Gaston Christian

Providence Day at Northside Christian

Rock Hill Westminster Catawba at Statesville Christian





SOUTHERN PIEDMONT



League

All



W

L



W

L

Statesville Chr.

0

0



4

3

Victory Christian

0

0



3

2

North Hills Chr.

0

0



1

1

Carmel Christian

0

0



2

4

Hickory Chr.

0

0



1

4

University Chr.

0

0



0

3

Woodlawn

0

0



0

3

United Faith

0

0



0

0

Tuesday

Carolina Christian at Victory Christian

Hickory Grove Christian at Carmel Christian

Rock Hill Westminster Catawba at Statesville Christian

Thursday

Hickory Christian at Rock Hill Westminster Catawba





OTHER N.C.



All







W

L

Davidson Day



6

1

Christ the King







1

2

Sugar Creek Ch.







6

2

Tuesday

Gaston Day at Davidson Day

Sugar Creek Charter at Christ the King





S.C. REGION 4 5A



League

All



W

L



W

L

Nation Ford

0

0



5

0

Clover

0

0



4

1

Fort Mill

0

0



4

1

Rock Hill

0

0



2

2

Northwestern

0

0



1

1

Monday

Chester at Rock Hill Northwestern

Tuesday

Clover at Gastonia Forestview

Fort Mill at Rock Hill South Pointe

Lancaster at Fort Mill Nation Ford

Spartanburg at Rock Hill Northwestern





REGION 3 4A



League

All



W

L



W

L

Westwood

0

0

6

0

South Pointe

0

0



4

1

Ridge View

0

0



3

2

York

0

0



1

3

Lancaster

0

0



0

1

Richland NE

0

0



0

4

Tuesday

Columbia Spring Valley at Columbia Ridge View

Fort Mill at Rock Hill South Pointe

Lancaster at Fort Mill Nation Ford

Winnsboro Fairfield Central at Blythewood Westwood

REGION 4 3A



League

All



W

L



W

L

Camden

0

0



1

0

Keenan

0

0



1

0

Chester

0

0



1

4

Fairfield Central

0

0



0

2

Indian Land

0

0



0

5

Monday

Chester at Rock Hill Northwestern

Tuesday

Clinton at Chester

Columbia Keenan at North Augusta

Kershaw Andrew Jackson at Indian Land

Kershaw North Central at Camden





REGION 4 2A



League

All



W

L



W

L

Buford

0

0



1

0

Lewisville

0

0



1

0

Chesterfield

0

0

2

1

Andrew Jackson

0

0



1

1

Lee Central

0

0



1

2

North Central

0

0



0

1

Pageland Cent.

0

0



0

2

Tuesday

Cheraw at Chesterfield

Columbia Eau Claire at Richburg Lewisville

Kershaw Andrew Jackson at Indian Land

Kershaw North Central at Camden

REGION 2 1A



League

All



W

L



W

L

McBee

0

0

1

1

Lamar

0

0



1

3

Governor’s School

0

0



0

1

Great Falls

0

0



0

4

Timmonsville

0

0



0

0

Tuesday

Hannah-Pamplico at McBee

Lancaster Buford at Great Falls

Latta at Lamar

Timmonsville at Hemingway

OTHER S.C.





All









W

L

Comenius



7

1

York Prep



2

2

Thursday

Weddington Arborbrook Christian at Fort Mill Comenius

  Comments